چرا دوچرخه بهتر از سایر وسایل حمل و نقل است؟

چرا دوچرخه

چرا دوچرخه بهتر از سایر وسایل حمل و نقل است؟

دوچرخه سواری یکی از راه های حمل و نقل است که در سال های اخیر حتی در جوامع مدرن مورد توجه دوباره ی بسیاری از افراد، قرار گرفته است. از بسیاری جهات دوچرخه نسبت به حمل و نقل با سوخت های فسیلی مزیت دارد که در ادامه تعداد از آن ها را ذکر خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

دوچرخه سواری، احترام به طبیعت

احترام به طبیعت یکی از مهم ترین دلایل استفاده از دوچرخه به جای اتومبیل است. دوچرخه به جای سوخت های فسیلی نیروی خود را از شما تامین می کند و دوچرخه ها هیچگونه گاز CO2 و آلاینده ای تولید نمی کنند. این وسیله دوست داشتنی کاملا سازگار با محیط زیست است. همچنین در بسیاری از کشورها اتومبیل ها بابت رفت و آمد ها مالیات می پردازند اما این مورد برای دوچرخه ها وجود ندارد.

 

عدم نیاز به سوخت

هنگام استفاده از دوچرخه شما هیچ نگرانی برای مصرف سوخت نخواهید داشت و این یک نعمت بزرگ محسوب می شود. تنها سوخت مصرفی انرژی صرف شده از بدن شما خواهد بود. پس شما در هزینه سوخت صرفه جویی نموده اید و همچنین آلودگی کمتری ایجاد شده است .

 

سلامت جسم و روان

تا کنون دقت کرده اید که هنگام استفاده از خودرو چه ورزش هایی را تمرین می کنید؟

تناسب اندام یک مزیت بزرگ دوچرخه سواری به حساب می آید. لازم است بدانید بسیاری از تکنیک های بدن سازی هنگام دوچرخه سواری انجام می پذیرد. مضاف بر آن شما با دوچرخه سواری قلب و ریه های قوی تر خواهید داشت. به عبارت بهتر شما هنگام دوچرخه سواری بدون نیاز به وسایل ورزشی گران قیمت و متنوع، تنها با رکاب زدن بدنسازی می کنید و به سلامت جسم خود کمک می کنید.

 

اشغال فضای کم و راحتی در استفاده

شما می توانید حداقل 10 دوچرخه را به راحتی در پارکینگ خود جای بدهید در حالی که هنگام استفاده از خودرو همیشه مشکل جای پارک وجود دارد مخصوصا وقتی که در مراکز شلوغ شهر رفت و آمد داریم.فقط کافی است مطمئن شوید که از یک قفل خوب برای دوچرخه استفاده می کنید.

 

روابط اجتماعی قویتر

دوچرخه سواری کمک زیادی به اجتماعی تر شدن شما خواهد کرد. یکی از ویژگی های دوچرخه و دوچرخه سواری عضویت در گروه های دوچرخه سواری و یافتن دوستان جدید است . شما می توانید با دوستان خود به دوچرخه سواری بپردازید از مناظر و طبیعت لذت ببرید و در اجتماع دیده شوید .

لازم است بدانید در هفته‌های اخیر فعالیت‌های مردمی برای همراهی با سه‌شنبه‌های بدون خودرو افزایش خیره‌کننده‌ای داشته است. مناطق 4،  5،  2و 22تاکنون با تعیین مسیرهایی به این رخداد محیط‌زیستی پیوسته‌اند. این مسیرها از نقطه‌های پرتردد نظیر ایستگاه‌های مترو و میادین اصلی شروع می‌شود و به بوستان‌های منطقه ختم می‌شود. این همراهی در حال گسترش است.

 

بسیار ارزانتر بودن

دوچرخه ها نسبت به اتومبیل ها بسیاری ارزانتر هستند. شما می توانید با هزینه ای بسیاری کمتر از یک خودرو یک دوچرخه بسیار عالی و با کیفیت تهیه کنید. و در ادامه هم شما هزینه هایی که بابت تعمییر و نگهداری ، سوخت و …. بابت یک خودرو صرف می کنید را با خرید یک دوچرخه پس انداز خواهید کرد.

 

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها